czas wolny

sport, rozrywka, relaks, wakacje, hobby, pasje

dom i wnętrze

dom, mieszkanie, garaż, wystrój, rośliny, ogród

inne

wszystko to co istotne, a co nie pasuje do innych kategorii

sprzęt

agd, rtv, komputery, foto, elektronika, narzędzia

życie i zdrowie

jedzenie, kosmetyki, lekarstwa, odzież, biżuteria

Start » czas wolny

Namiot

Dodane przez | 826 wyświetleń

Kupno właściwego namiotu bynajmniej nie jest proste. Powodem zresztą nie jest mnogość firm i modeli obecnych na rynku, ale przede wszystkim ich różnorodność.

Namioty rodzinne
Namioty duże, na ogół stacjonarne, przeznaczone raczej do użytku stacjonarnego, np. do długiego pobytu na kampingu. Z uwagi na rozmiary i przede wszystkim masę zakres ich używania ogranicza się w zasadzie do turystyki samochodowej. Namioty tego typu

Namioty trekkingowe
Lekkie, wytrzymałe namioty przeznaczone do nieco bardziej ambitnej turystyki to namioty trekkingowe. Są wykonane z bardzo dobrych jakościowo materiałów, które zapewniają lekkość namiotu oraz wytrzymałość konstrukcji także w trudniejszych warunkach atmosferycznych.

Namioty wyprawowe
Najbardziej wytrzymałe namioty nazywane są namiotami wyprawowymi, a czasem ekspedycyjnymi. Mają na ogół jaskrawą kolorystykę (żółty lub czerwony kolor) i zaawansowany układ masztów. W tej grupie namiotów niemal standardem są fartuchy śnieżne.

Tags:

Skomentuj!

Dodaj poniżej swój komentarz lub pozostaw trackback ze swojej własnej strony www. Możesz również Comments Feed przy pomocy RSS.

Wykaż kulturę: dbaj o przejrzystość wypowiedzi, pisz na temat, nie spamuj.

Możesz użyć poniższych tagów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Blog umożliwia wyświetlanie avatarów z serwisu Gravatar.com. Aby być rozponawalnym, zarejestruj się na Gravatar.