czas wolny

sport, rozrywka, relaks, wakacje, hobby, pasje

dom i wnętrze

dom, mieszkanie, garaż, wystrój, rośliny, ogród

inne

wszystko to co istotne, a co nie pasuje do innych kategorii

sprzęt

agd, rtv, komputery, foto, elektronika, narzędzia

życie i zdrowie

jedzenie, kosmetyki, lekarstwa, odzież, biżuteria

Start » inne

Ubezpieczenie samochodowe

Dodane przez | 908 wyświetleń

Ubezpieczenie na samochód (zwane polisą OC i AC) to dość trudny kompromis pomiędzy ceną a zakresem ubezpieczenia. Ponadto wybór komplikuje obecność wielu ofert na rynku ? na dodatek każdy z ubezpieczycieli stara się przyciągnąć do siebie klienta. Na co zatem zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie OC
Ubezpieczenie OC czyli ?odpowiedzialności cywilnej? to ubezpieczenie obowiązkowe. W przypadku jego braku należy liczyć się z poważnymi (i przede wszystkim kosztownymi) konsekwencjami. Są to m.in. wysoki mandat karny czy odholowanie pojazdu na policyjny parking.

Ubezpieczenie AC
Ubezpieczenie AC czyli ?auto casco? to przede wszystkim zabezpieczenie mienia. W przypadku gdy nasz pojazd ze względu na markę/model cieszy się dużym powodzeniem wśród złodziei samochodowych nie warto ograniczać się jedynie do wykupienia podstawowej polisy AC. W takiej sytuacji należy rozważyć wykupienie polisy AC z gwarantowaną sumą ubezpieczenia ? polega to na tym, że w przypadku kradzieży pojazdu ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie równe wartości pojazdu z dnia zawierania ubezpieczenia, bez pomniejszania tej kwoty związanego z spadkiem wartości pojazdu w czasie jak dzieje się to w wariancie standardowym polisy AC. Ponadto należy sobie uzmysłowić, że należy przede wszystkim sprawdzić wartość pojazdu przyjętą przez ubezpieczyciela czyli kwotę, jaką ubezpieczyciel wypłaci w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej.

Ubezpieczenie NNW
Ubezpieczenie NNW (czasem nazywane NW) to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. W przypadku tego ubezpieczenia ochroną objęty jest już nie pojazd, ale człowiek. Z uwagi na fakt, że ubezpieczenie to jest na ogół dostępne w stosunkowo niskiej cenie, a wartość zdrowia i życia ludzkiego jest wyższa niż jakiegokolwiek pojazdu, to zdecydowanie warto wykupić je w pakiecie.

Sprawdzanie ceny polisy
Przed zakupem polisy ubezpieczeniowej warto sprawdzić jej koszt u różnych ubezpieczycieli ? można to zrobić np. za pośrednictwem brokera ubezpieczeniowego (który sprzedaje polisy różnych ubezpieczycieli) albo z pomocą internetowych porównywarek ubezpieczeń samochodowych.

Przykładowi ubezpieczyciele
Allianz, Aviva, AXA, Compensa, Generali, Hestia, LibertyDirect, Link4, PZU, Uniqa, Warta.

Tags:

Skomentuj!

Dodaj poniżej swój komentarz lub pozostaw trackback ze swojej własnej strony www. Możesz również Comments Feed przy pomocy RSS.

Wykaż kulturę: dbaj o przejrzystość wypowiedzi, pisz na temat, nie spamuj.

Możesz użyć poniższych tagów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Blog umożliwia wyświetlanie avatarów z serwisu Gravatar.com. Aby być rozponawalnym, zarejestruj się na Gravatar.