czas wolny

sport, rozrywka, relaks, wakacje, hobby, pasje

dom i wnętrze

dom, mieszkanie, garaż, wystrój, rośliny, ogród

inne

wszystko to co istotne, a co nie pasuje do innych kategorii

sprzęt

agd, rtv, komputery, foto, elektronika, narzędzia

życie i zdrowie

jedzenie, kosmetyki, lekarstwa, odzież, biżuteria

Start » dom i wnętrze, sprzęt

Wanna

Dodane przez | 1 421 wyświetleń

Trudno wyobrazić sobie życie bez wanny. Mimo, że część osób preferuje prysznic, to jednak nawet one potrafią bez trudu opisać zalety kąpieli w wannie.

Kupując wannę należy zwrócić uwagę na jej grubość. Ma ona znaczenie zwłaszcza przy wannach akrylowych.

Kształty
Można spotkać wiele różnych kształtów wanien.

 • Wanna klasyczna
  Tradycyjna, klasyczna wanna ma podłużny kształt. Stanowią zdecydowaną większość modeli dostępnych na rynku. Wanny klasyczne mają szerokość niemal wyłącznie jednoosobową, konstrukcje szersze należą raczej do rzadkości.
 • Wanna narożna
  To specyficzna, sporych rozmiarów wanna, wymagająca jednak większej powierzchni niż wanna klasyczna. Wśród wanien narożnych znaleźć też można wanny dwuosobowe. Zazwyczaj standardowo wyposażone są w specjalną, dedykowaną obudowę, umożliwiającą optyczną „zabudowę” wanny.

Rodzaje wanien

 • Wanny żeliwne
  Najstarsze wanny były produkowane najczęściej z żeliwa. Wydawać by się mogło, że wanny żeliwne to już przeżytek, tymczasem jako produkty stylowe, niszowe i ekskluzywne nadal znajdują one nabywców. Powody dla których cieszą się one powodzeniem to bardzo solidna, masywna budowa a ponadto walory termiczne. Żeliwo bowiem dobrze trzyma ciepło, co jest ważne dla amatorów długich kąpieli. Wanny żeliwne to przede wszystkim wanny wolnostojące, co dziś ma duże znaczenie w projektowaniu stylowych wnętrz łazienek.
 • Wanny stalowe
  Bardzo popularne na rynku są nadal wanny stalowe. Dla osób, które wolą wanny sztywniejsze niż akrylowe to dobra propozycja. Poza tym wanny stalowe mogą być wolnostojące lub przeznaczone do zabudowy.
 • Wanny akrylowe
  Wanny wykonane z akrylu są lekkie i o fantazyjnych kształtach, ale i najdelikatniejsze. W ich przypadku jest najłatwiej o zarysowanie powierzchni, ale z drugiej strony nie ma co przesadzać. Dlatego jeśli lubisz wchodzić do wanny w butach to wybierz wannę stalową lub żeliwną. Z uwagi na niewielką sztywność wanny akrylowe przeznaczone są do zabudowy. Bardzo istotna jest jakość laminatu użytego do produkcji wanny. Kiepski materiał oznacza wysoką podatność na zarysowania i niską sztywność.

Tags:

Skomentuj!

Dodaj poniżej swój komentarz lub pozostaw trackback ze swojej własnej strony www. Możesz również Comments Feed przy pomocy RSS.

Wykaż kulturę: dbaj o przejrzystość wypowiedzi, pisz na temat, nie spamuj.

Możesz użyć poniższych tagów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Blog umożliwia wyświetlanie avatarów z serwisu Gravatar.com. Aby być rozponawalnym, zarejestruj się na Gravatar.